Seo

Blog ve Haberler

SEO nedir sorusu, bu konu ile ilgilenen ya da web sayfasını geliştirmek isteyen kişilerin cevap aradığı bir sorudur. Google da SEO nedir sorusu aratıldığında birçok cevap ile karşılaşılsa da anlaşılır açıklamalara ulaşmak oldukça zor olmaktadır. Bu nedenle SEO nedir ve nasıl yapılır sorusunun cevabını gelin birlikte inceleyelim…

SEO Nedir?

EO yani diğer adı ile Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin Google gibi arama motorlarında yeniden optimize edilmesi çalışmasıdır. 

Google için web sitelerinin hatasız ve kolay bir şekilde taranması ve bu şekilde kullanıcıya sunulması önem taşımaktadır. Bu nedenle de SEO adı verilen bu optimizasyon yöntemi ile web siteleri organik (ücretsiz) şekilde yapılan aramalarda en üst sıralamada çıkacak şekle getirilmektedir. 

Daha basit anlatmak gerekirse SEO, web sitenizin arama motorlarındaki yerini üst sıralara çıkarmak için kullanılan bir sistemdir. Bunun yanında site ziyaretçilerinin aradıkları bilgiye hemen ulaşmasını sağlamak ve web sitenize gelen kullanıcı trafiğini arttırmak da SEO amaçları arasındadır. 

Bu sistemin doğru kullanımı ile arama motorlarının sizden istediği belirli ipuçlarına yer vererek web sitenizi üst sıralara taşıyabilmeniz mümkündür. Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında görünür olmak için size sunulan bazı kuralları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Arama Motorlarında Üst Sırada Yer Almak Neden Önemlidir?

ilgi ve hizmet akışının online kanallar aracılığı ile ilerlemesi ve gün geçtikçe önem kazanması markaların görünür olmasını ihtiyaç haline getirmiştir. Ziyaretçilerin arama motorlarında arattığı kelimelerin karşılığı olarak web sitenizin üst sıralarda yer alması hem bilirliğinizi arttırmakta hem de müşterilerinizin artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle de çeşitli strateji ve teknikler ile web sitenizde SEO çalışması yapılması gerekmektedir. 

İşletmenizin tanınırlığını güçlendiren bu yöntem ile dijital pazarlama alanında güçlü bir marka olma yolunuz açılacaktır. İşletmeniz için yapacağınız ya da profesyonel ekiplere yaptıracağınız SEO çalışması ile dijital dünyadaki varlığınızı gösterebilir ve ziyaretçi akışınızı arttırabilirsiniz. Bunun için SEO danışmanlığı almanız ise organik olarak büyümenize destek olacaktır. Alacağınız SEO danışmanlığı hizmeti ile daha tanınır bir marka olabilir ve finansal hedeflerinize daha hızlı ve emin adımlarla ulaşabilirsiniz. 

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı, işletmenizin profesyonel ekipler tarafından arama motorlarının istediği kurallara uygun olarak optimize edilmesidir. Web siteniz SEO danışmanlığı aldığınız ekip tarafından incelenir ve eksikleriniz belirlenerek nasıl bir strateji izleneceği konusunda bir plan oluşturulur. Ardından ise site içi SEO ya da site dışı SEO gibi yöntemler kullanılarak web site geliştirme ve iyileştirme çalışmalarına başlanır. Tüm bu işlemler aynı kategoride yer aldığınız rakip işletmelerin önüne geçerek web sitenizi üst sıralara yerleştirmek için yapılır. 

İhtiyacınız olan anahtar kelimeler de belirlenir ve sitenizde bu kelimelere yer verilir. Bu işlem ile ziyaretçilerin sizi kolaylıkla bulması amaçlanır. Böylelikle web siteniz yapılan aramalarda üst sıralarda yer alarak hem tanınır olmaktadır hem de ziyaretçi sayınız artmaktadır. 

Tüm bunlarla birlikte SEO, her gün değişebilen kurallara sahip olduğu için bu süreci devamlı takip etmek zor olmaktadır. SEO danışmanlığı ile web sitenizin iyileştirme çalışmalarının yapılmasının yanı sıra tüm değişiklikleri takip ederek web sitenizde uygulanması sağlanır. 

Konya bölgesinde hizmet almak isteyen işletmelerimiz için de Konya SEO ajansı olarak hizmet alma kolaylığı sağlamaktayız. Konya SEO ajansı hizmeti ile SEO alanında web sitesini üst sıralara taşımak isteyen işletmelere SEO danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Konya SEO denilince ilk akla gelen dijital medya ajanslarından biri olmakla birlikte doğru ve kaliteli hizmet almanızı sağlamaktayız.